foto 1 foto 2

Obyvatelé jižní Moravy mohou ode dneška připomínkovat návrh krajského rozpočtu na rok 2013

Obyvatelé jižní Moravy mohou od úterý 2. října 2012 připomínkovat návrh krajského rozpočtu na rok 2013. Umožňuje to dnes zahájený projekt „Váš kraj, Váš rozpočet“.

Na webových stránkách JMK (www.kr-jihomoravsky.cz ) byl zpřístupněn odkaz obsahující cíl projektu, vysvětlení jeho přínosu a možností vybrat si jeden z formulářů k vyjádření priorit, které občané považují za důležité pro rozvoj kraje.

V rámci projektu „Váš kraj, Váš rozpočet“ zde bude k dispozici přehled všech požadavků na rozpočet výdajů Jihomoravského kraje na rok 2013. „Svým hlasováním a připomínkami již ve stádiu tvorby rozpočtu se budou občané kraje moci aktivně vyjádřit k prioritám rozpočtu, kterým by se měl Jihomoravský kraj v roce 2013 věnovat, a vznést konkrétní podnět. Po vyhodnocení všech podnětů obdrží lidé, kteří uvedli své kontaktní údaje, zpětnou informaci, jak byly jejich priority zohledněny v návrhu rozpočtu, a také přehled ostatních preferencí občanů Jihomoravského kraje. Jsem přesvědčen, že se tak podaří občany více zapojit do správy kraje a tvorby samotného rozpočtu. Chceme již v přípravné fázi vědět, jakým prioritám přikládají občané váhu a co od kraje očekávají,“ řekl hejtman Michal Hašek.

Jak zdůraznil hejtman, doposud bylo ustálenou praxí, že občané se měli možnost vyjádřit k návrhu rozpočtu až ve fázi, kdy byl v souladu se zákonem zveřejněn 15 dní před projednáním v zastupitelstvu kraje, a to písemně, anebo ústně přímo při zasedání zastupitelstva. „Projekt „Váš kraj, Váš rozpočet“ tuto ustálenou praxi zásadně rozšiřuje a umožňuje každému obyvateli jižní Moravy vyjádřit své priority.Možnost připomínkování potrvá až do 31. října. Během prvních dvou listopadových týdnů dojde k zpracování výsledků, poté jejich souhrn obdrží nová krajská rada a také krajské zastupitelstvo zvolené v říjnových volbách. Politická reprezentace tak bude mít jasnou zpětnou vazbu, jaké jsou konkrétní potřeby občanů jižní Moravy,“ řekl hejtman Hašek.

Prezentace projektu ZDE (pdf, 800 kB).

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK