foto 1 foto 2

Nemocnice Znojmo má nový oční zákrokový sál

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek se ve čtvrtek 27. září 2012 spolu se s náměstkem Stanislavem Juránkem zúčastnil otevření nového očního zákrokového sálu v Nemocnici Znojmo.

Stavba je dílčí součástí rekonstrukce a dostavby nemocnice. Investiční akce v hodnotě 32 milionů korun umožnila přesun očního sálu do definitivních rekonstruovaných prostor. V souladu s požadavky zdravotních pojišťoven došlo ke zrušení samostatné lůžkové jednotky očního oddělení a její lůžka jsou k dispozici v rámci společného lůžkového fondu chirurgických oborů. Při stavbě byla také vyměněna okna a venkovní žaluzie.

Hejtman Hašek se při návštěvě znojemské nemocnice setkal také s jejími zaměstnanci a probíral s vedením nemocnice postup při další etapě modernizace znojemské nemocnice. Ta může pokračovat poté, co Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zastavil správní řízení, které mělo prověřit, zda podmínky dané zakázky byly v souladu se zákonem. Antimonopolní úřad přitom nezjistil porušení zákona a neshledal důvod k uložení sankce.

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK