foto 1 foto 2

Hejtman Michal Hašek se zúčastnil Dne otevřených dveří nové budovy Zdravotnické záchranné služby JMK

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek se ve čtvrtek 27. září 2012 zúčastnil Dne otevřených dveří nové budovy Zdravotnické záchranné služby JMK. Měl tak možnost spolu s dalšími stovkami návštěvníků prohlédnout si prostory, odkud budou od ledna příštího roku vyjíždět výjezdové týmy záchranářů.

Hejtman Hašek při této příležitosti zdůraznil, že nový bohunický areál nabídne záchranářům nejen odpovídající zázemí a moderní vybavení, ale bude výhodný i svým umístěním. „Nové pracoviště záchranářů bude mít bezprostřední návaznost na urgentní příjem nemocnice a heliporty letecké záchranné služby,“ uvedl hejtman. Stanoviště se bude nacházet také v dosahu dálničního spojení i rychlostní komunikaci I/52, tedy míst s častými dopravními nehodami.

V Brně má v současnosti většina posádek zdravotnické záchranné služby svoje zázemí v nevyhovujících prostorách budovy na náměstí 28. října. Zdejší objekt z roku 1886 však již delší dobu nesplňuje nároky, které jsou na poskytování přednemocniční neodkladné péče kladeny.

Další podrobnosti jsou uvedeny ZDE (doc, 43 kB).

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK