foto 1 foto 2

Konference Rovná práva pro všechny proběhla v Brně

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek se v úterý 25. září 2012 spolu s radním Jiřím Altmanem zúčastnil v Brně konference Rovná práva pro všechny, kterou zorganizovala Národní rada osob se zdravotním postižením ČR.

Ústředním tématem, o kterém se na konferenci hovořilo, byla práva osob se zdravotním postižením a jejich případná diskriminace. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR pořádá uvedené konference v následujících dvou měsících v celkem jedenácti krajích ČR. Tyto akce jsou určeny pro osoby se zdravotním postižením, poskytovatele sociálních služeb, pracovníky médií a veřejné správy, zástupce neziskových organizací i veřejnost. Každé konference se zúčastňují vedoucí pracovníci úřadů, odborníci na dané téma a zástupci veřejného ochránce práv.

Jak zdůraznil hejtman Michal Hašek, Jihomoravský kraj s Národní radou osob se zdravotním postižením ČR v této souvislosti velmi úzce spolupracuje například na projektu Eurozámků, který v tomto roce podpořil jedním milionem korun.

Více informací o konferenci na: http://www.socialnisluzby.org/aktualne/files/4868e0fd0c7723ba6015e873499188f0-138.html .

foto JMKfoto JMKfoto JMK