foto 1 foto 2

Hejtman Hašek poklepal základní kámen Středoevropského technologického institutu CEITEC

Hejtman Michal Hašek a náměstek hejtmana Václav Božek se v pondělí 24. září 2012 zúčastnili slavnostního poklepání základního kamene Středoevropského technologického institutu CEITEC v areálu kampusu VUT v Brně Pod Palackého vrchem.

Hejtman Hašek zdůraznil, že dnešek je jen začátek: „Nestačí jen postavit budovy, ale musíme také získat vědce a naplnit CEITEC výzkumem konkrétních projektů. Proto Jihomoravský kraj zahájil před třemi lety program pro špičkové domácí i zahraniční vědce s názvem SOMOPRO. V rámci tohoto programu jsme v uplynulých třech letech jako jediný kraj v zemi investovali sto milionů korun a v tomto projektu i nadále pokračujeme. Jsou to peníze, které se jižní Moravě, Brnu a především vědě a výzkumu bohatě vrátí,“ řekl hejtman Hašek.

Cílem Středoevropského technologického institutu je vytvořit nadregionální centrum vědecké excelence, jehož výsledky budou srovnatelné se špičkovými centry obdobného zaměření a přispějí tak k posílení pozice jihomoravské metropole jako jednoho z uznávaných evropských vědeckých center. Zdrojem financování CEITECu, který je společným projektem významných brněnských univerzit a vědecko-výzkumných institucí, jsou strukturální fondy EU prostřednictvím operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace.

Podrobná tisková zpráva ZDE (doc, 91 kB)

Podrobnosti na www.ceitec.cz  .
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK