foto 1 foto 2

Hejtman navštívil tradiční Znojemské vinobraní

Jihomoravský hejtman Michal Hašek v sobotu 15. září 2012 navštívil tradiční Znojemské vinobraní.

Znojmo hostí tuto nejvíce navštěvovanou vinařskou akci na Moravě již od pátečního odpoledne. V sobotu pak centrální Masarykovo náměstí přivítalo historický průvod vedený králem Janem Lucemburským. Ve městě je až do neděle otevřeno přes 2000 mázhausů, tedy starobylých řemeslnických a obchodnických prostor s prodejem vína, burčáku a pokrmů.

V rámci vinobraní se hejtman setkal například s pražským arcibiskupem, kardinálem Dominikem Dukou, který na slavnosti také zavítal.

„Jihomoravský kraj podporuje zemědělství a vinařství dlouhodobě. Máme u nás 19 tisíc vinohradníků, přibližně tisíc registrovaných vinařů, stovky lidí jsou zaměstnány ve firmách, které bezprostředně participují na pěstování hroznů a výrobě vína. Jsou zde navazující obory jako služby, gastronomie, turistika a cestovní ruch. Žijeme prostě ve vinařském kraji. Proto kraj každoročně finančně přispívá i na pořádání Znojemského historického vinobraní – letos poskytl na organizaci této akce čtvrt milionu korun, tedy stejnou částku jako nedávnému Pálavskému vinobraní,“ uvedl hejtman Michal Hašek.

Na Znojemském vinobraní tradičně nechybí ani bohatý kulturní program (podrobnosti o slavnosti na http://www.znojemskevinobrani.cz/ ).
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK