foto 1 foto 2

Předání pěti zásahových vozidel jednotkám dobrovolných hasičů

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek v pátek 14. září 2012 předal spolu s ředitelem Hasičského záchranného sboru (HZS) JMK Jiřím Pelikánem dobrovolným hasičům pětici zásahových vozidel.

Auta, která původně sloužila jednotkám profesionálních hasičů, byla po provedení potřebných úprav předána v areálu nové požární stanice HZS JMK v Brně-Líšni zástupcům sborů dobrovolných hasičů. Cisternové vozidlo CAS K 25 LIAZ převzali dobrovolní hasiči městysu Višňová na Znojemsku, čtyři cisternová vozidla CAS 32 Tatra 148 obdrželi členové jednotek SDH Moravského Krumlova, Vysokých Popovic, Žeravic a Perné.

„Jihomoravský kraj si je vědom významu sborů dobrovolných hasičů. Jejich členové nechybí nejen při likvidaci požárů, ale také při autonehodách, haváriích, při likvidaci následků takových přírodních pohrom, jako byly troje povodně v kraji během posledních deseti let nebo nedávný lesní požár u Bzence na Hodonínsku. Proto každoročně vyhlašujeme rozsáhlý dotační program na požární techniku a věcné prostředky k řešení mimořádných událostí jednotek sborů dobrovolných hasičů měst a obcí jižní Moravy. Jen letos kraj v této oblasti rozdělil 28 milionů korun,“ konstatoval hejtman Michal Hašek.

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK