V Borodinu byl představen projekt „Morava napoleonská“

Delegace představitelů Jihomoravského kraje vedená náměstkem hejtmana Václavem Horákem navštívila ve dnech 3. až 6. září 2012 Moskevskou oblast.

Představitelé kraje se zúčastnili konference „Tento den zůstane věčnou památkou… Borodino 1812-2012“ pořádané u příležitosti 200. výročí bitvy u Borodina a představili zde projekt „Morava napoleonská“.

Tento projekt vytváří novou komplexní turistickou nabídku založenou na tématu napoleonských válek. Na jeho realizaci získala Regionální rozvojová agentura jižní Moravy finanční prostředky z dotace z ROP Jihovýchod. Na spolufinancování povinné účasti žadatele se podílí Jihomoravský kraj. Celkové náklady projektu jsou přibližně 4,5 milionu korun. Realizace projektu začala v březnu 2011 a potrvá do února 2013.

V rámci pobytu v oblasti, kde se odehrála nejvýznamnější bitva Napoleonova ruského tažení, se delegace kraje setkala také s představiteli Možajského municipálního okresu. Jednání se týkala především spolupráce Slavkova u Brna s Možajským okresem a turistické nabídky spojené se vzpomínkou na napoleonské války, a to jak v Borodinu, tak i ve Slavkově.
foto JMKfoto JMK