foto 1 foto 2

V Brně začal Mezinárodní strojírenský veletrh

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek se v pondělí 10. září 2012 v prostorách brněnského výstaviště zúčastnil Mezinárodního strojírenského veletrhu.

Michal Hašek si spolu s prezidentem republiky Václavem Klausem a s ministrem průmyslu a obchodu Martinem Kubou prohlédl expozice strojírenského veletrhu, který je tradičním vyvrcholením veletržního programu na brněnském výstavišti. Letos se ho zúčastňuje na 1900 vystavovatelů, z nichž polovina přijela ze zahraničí. Veletrh potrvá až do konce tohoto týdne. Spolu s ním se na výstavišti koná mezinárodní veletrh obráběcí a tvářecí techniky IMT a technologické veletrhy Fond-ex, Welding, Plastex a Profintech spolu s veletrhem osobní ochrany, bezpečnosti práce a pracovního prostředí Interprotec.

Jihomoravský kraj již pátým rokem v rámci strojírenského veletrhu v Brně organizuje prezentaci středních odborných škol na Veletrhu odborného vzdělávání. V pavilonu A1 tuto přehlídku možností odborných a učňovských škol JMK v pondělí zahájili náměstci Stanislav Juránek a Václav Božek. Expozice Jihomoravského kraje se letos zúčastní osmnáct odborných středních škol zřizovaných krajem. Jedná se o školy, které mají ve studijním programu obory zaměřené především na strojírenství, elektrotechniku a informační technologie. Cílem je především zvýšení zájmu žáků 8. a 9. tříd základních škol o technické obory, prohloubení spolupráce technických firem se středními školami zřizovaných krajem a spolupráce podnikatelského a veřejného sektoru. Účast škol na veletrhu je financována z rozpočtu Jihomoravského kraje.

foto JMKfoto JMK