foto 1 foto 2

Hejtman Michal Hašek zahájil Pálavské vinobraní

Jihomoravský hejtman Michal Hašek se v sobotu 8. září 2012 v Mikulově zúčastnil slavnostního zahájení Pálavského vinobraní.

Hejtman zdůraznil nepostradatelný význam vinařství a vinohradnictví pro rozvoj celého regionu jižní Moravy. „Jihomoravský kraj pořádání letošního Pálavského vinobraní finančně podpořil částkou čtvrt milionu korun. Chápu to jako součást celkové podpory vinařství v kraji, která je důležitá pro prezentaci vína a jihomoravského vinařství a samozřejmě také pro rozvoj cestovního ruchu v celém regionu. Tím spíše, že letošní rok způsobil vinařům a zemědělcům díky kombinaci jarních mrazíků a výjimečného sucha s velkým vláhovým deficitem velké škody na úrodě,“ uvedl Michal Hašek.

Pálavské vinobraní přináší ve dvou dnech nejen program spojený s ochutnávkou vína, ale také pestrou řadu kulturních představení nebo dílny s tématikou řemesel. Ani letos nechyběl historický a krojovaný průvod krále Václava IV. s královnou Chantal Poullain nebo souboje rytířů na Kozím hrádku. Více podrobností na www.palavske-vinobrani.cz .

Týden po Pálavském vinobraní se na jihu Moravy uskuteční také druhá velká akce – Znojemské vinobraní (14. – 15. Září 2012). Uskutečnění obou velkých slavnosti vína i letos finančně podpořil Jihomoravský kraj, když přispěl vždy čtvrtmilionem korun na organizaci každé z akcí.