foto 1 foto 2

Hejtman Michal Hašek se zúčastnil „Mezigeneračního setkání rodin v Šiklově mlýně“

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek a krajská radní Marie Cacková se v sobotu 25. srpna 2012 zúčastnili Mezigeneračního setkání rodin ve westernovém městečku Šiklův mlýn, které se koná v rámci projektu Rodinných pasů a Senior pasů.

V letošním roce byla tato tradiční akce obohacena i o program pro držitele Senior pasů a záměrem pořadatelů bylo zdůraznit právě pozvání nejen pro rodiče s dětmi, ale i pro jejich prarodiče. Tuto myšlenku podporoval i název tohoto největšího setkání rodin v rámci České republiky „Rodinné pasy a Senior pasy na Divokém západě“. „Podařilo se propojit program opravdu pro všechny generace. Jsem přesvědčen, že jde o ty správné kroky, které dokáží upevnit mezigenerační solidaritu a posílí tolik potřebnou roli fungující rodiny v dnešní době,“ uvedl hejtman Michal Hašek, který na místě diskutoval s účastníky akce o možnostech a výhodách Senior pasů.
Akce, která se koná již tradičně v závěru prázdnin, se letos zúčastnilo více než dvanáct tisíc účastníků. Pro všechny přítomné tu bylo připraveno kromě mnoha soutěží a atrakcí i vystoupení Zbyňka Drdy. Největší úspěch měla soutěž „Čenda hledá supertalent“, které právě Zbyněk Drda propůjčil svoji tvář a zasedl i v porotě. Tato soutěž je unikátní tím, že zapojuje i děti z neúplných rodin a z dětských domovů. „Obdivuju, co všechno soutěžící předvedli. Mnoho z nich, to může dotáhnout opravdu daleko,“ pochválil účastníky soutěže Zbyněk Drda.  Vítězem se letos stal jedenáctiletý Tobiáš Košír z Jihomoravského kraje, který předvedl své stepařské umění. Po vyhlášení výsledků a předání cen vítězům zazpívala a zahrála na akordeon loňská vítězka celorepublikového finále této soutěže Jana Blažková z Kraje Vysočina.
Soutěž Čenda hledá supertalent se konala v rámci projektu Rodinné pasy, který nabízí mnoho slev a výhod pro rodiny s dětmi. Zájem o tento projekt stále roste, a přestože Rodinné pasy vznikly v Jihomoravském kraji, dnes už projekt funguje i v Královéhradeckém, Pardubickém, Zlínském kraji či v Kraji Vysočina. O tuto slevovou kartu Rodinné pasy se přihlásilo už více než devadesát tisíc rodin a Jihomoravané tvoří celou polovinu členů projektu.
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK