foto 1 foto 2

Nový turistický portál CENTROPE: Zážitky na dohled... nebo na několik kliků

Máte několik dní volna a chuť vyrazit na výlet? Jste vášnivý cyklista a rád byste vyzkoušel novou cyklotrasu? Hledáte zajímavou atrakci nebo program na víkend pro své děti? Od této chvíle najdete odpovědi na svoje otázky pod jednou adresou na novém turistickém portálu. Začátkem července bude zpřístupněn nový turistický informační portál www.tourcentrope.eu.

Projekt, který koordinuje Slovenský dom CENTROPE, vznikl ve spolupráci regionálních organizací cestovního ruchu 8 spolkových zemí, krajů a žup na území Rakouska, Maďarska, Slovenska a České republiky, včetně hlavního města Bratislavy a Bratislavského samosprávného kraje.

Na www.tourcentrope.eu najdete popis 40 cyklistických tras, včetně jejich délky, stupně obtížnosti či převládajícího povrchu. Portál vám také představí více než 60 atraktivních kulturních akcí a akcí na volný čas, které můžete vyhledat podle data konání, typu akce, nebo třeba podle kritéria, zda jsou vhodné pro děti nebo je na ně volný vstup. Vaše rozhodování o tom, kam se nejblíže vydáte na výlet, usnadní také nabídka téměř 160 pamětihodností a zajímavých míst, mezi nimiž jsou památky zapsané v seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, špičková muzea a galerie, vzácné chrámy a kostely, ale i unikátní přírodní parky či kuriozity, které dělají region CENTROPE tak jedinečným a pestrým.

V regionu střední Evropy CENTROPE žije přibližně šest a půl milionu obyvatel. Tento region je jako stvořený na rodinné výlety, ať už na kole, nebo jiným běžným druhem dopravy. Nabízí nespočet pamětihodností, které jsou svědectvím společně sdílené staleté historie, i špičková muzea, galerie a atraktivní kulturní akce a festivaly. V kombinaci s nádhernou přírodou a příležitostmi na sport a rekreaci je region CENTROPE ideálním místem pro víkendové rodinné výlety nebo aktivní dovolenou jen několik desítek kilometrů od vašich domovů.

Přesto bylo doposud dost problematické najít informace o zajímavých místech či programu na jedné adrese. Díky novému portálu by tento handicap měl brzy zmizet. Důležitou součástí portálu jsou také přehledné mapy, včetně běžné mapy ulic, silniční nebo letecké mapy. Další dobrou zprávou je, že všechny informace jsou v rodném jazyce, takže o atrakcích třeba na Slovensku, v Dolním Rakousku nebo v okolí Györu či Šoproně se dozvíte v češtině.

V druhé polovině roku přibude ke klasické webové stránce i mobilní aplikace pro většinu smartphonů.

Pro více informací kontaktujte:
Slovenský Dom CENTROPE, Sabinovská 16, 820 05 Bratislava,
tel.: +421 902 985 807, email: info@tourcentrope.eu
foto JMK