foto 1 foto 2

Hejtman Michal Hašek podepsal Memorandum o spolupráci na obnově zámku v Moravském Krumlově

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek podepsal v pátek 3. srpna 2012 Memorandum o spolupráci na obnově zámku v Moravském Krumlově. Spolu s ním memorandum podepsala ministryně kultury ČR Alena Hanáková, dále starosta Moravského Krumlova Tomáš Třetina a jednatel společnosti Incheba Praha Jozef Kaliský.

K podpisu Memoranda hejtman Michal Hašek konstatoval, že návštěva ministryně kultury v Moravském Krumlově končí úvodní etapu vzájemných jednání. „Jsem rád, že se dnešek uskutečnil a memorandum bylo podepsáno. K tomu, aby se mohl snít sen o návratu Slovanské epopeje do Moravského Krumlova, je potřeba opravit zdejší výstavní prostory. Je to i podmínka Hlavního města Prahy, aby v této věci mohla pokračovat další jednání. Dnes se tedy podařilo najít dohodu mezi složkami veřejné správy – ministerstvem, krajem, městem – a vlastníkem zámku. Memorandum znamená, že nyní budeme řešit další osud zámku společně. Ať už se zde bude v budoucnu nacházet Muchova Slovanská epopej nebo jiná díla. Pro Moravský Krumlov je to jistě dobrá zpráva. Jihomoravský kraj v posledních dvou letech přispěl na opravy zámku dvěma miliony korun. A v rámci krajského rozpočtu jsme připraveni na těchto opravách participovat i v letech následujících,“ uvedl Michal Hašek.

Účastníci Memoranda vyjádřili společnou vůli ke spolupráci při přípravě, řešení a realizaci projektu „Obnova části renesančního zámku Moravský Krumlov“ pro účely zřízení a provozování výstavních prostor. Jsou také připraveni nalézt shodu na finální podobě projektové a prováděcí dokumentace včetně ekonomických aspektů realizace projektu. Jeho cílem je vystavování uměleckých děl v obnovených prostorách zámku.

Memorandum o spolupráci ZDE (doc, 833 kB).
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK