foto 1 foto 2

Krajská rada nařídila mimořádnou kontrolu investičních akcí ve znojemské a kyjovské nemocnici

Rada Jihomoravského kraje na svém jednání v pondělí 30. července 2012 požádala kontrolní a finanční výbor krajského zastupitelstva o provedení společné kontroly u investičních akcí v Nemocnici Znojmo a Nemocnici Kyjov.

„Jako hejtman jsem zaznamenal v minulých dnech mediální spekulace, že ve Znojmě a Kyjově mohou být nějaké problémy. Rada proto dnes na můj návrh schválila provedení mimořádných kontrol v těchto příspěvkových organizacích kraje. Očekávám, že oba výbory se do této práce pustí velmi rychle a výsledky budou známy ještě před krajskými volbami,“ řekl na následné tiskové konferenci hejtman Michal Hašek. Uvedl také, že rada uložila zajistit při této kontrole součinnost odborů krajského úřadu a samotných příspěvkových organizací.

Náměstek hejtmana Stanislav Juránek dodal, že tuto kontrolu podporuje. „Chci, aby závěr kontroly byl zveřejněn. Předseda kontrolního výboru, který je představitelem opozice, se určitě postará o to, aby byly zveřejněny všechny nedostatky, které budou nalezeny,“ řekl náměstek Juránek.