foto 1 foto 2

Ceny vítězům soutěže Nejlépe opravená památka předány

Náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Václav Božek spolu s radním Pavlem Balíkem v pátek 22. června 2012 předali ceny vítězům 5. ročníku soutěže „Nejlépe opravená kulturní památka Jihomoravského kraje v roce 2011“.

Jak konstatoval Václav Božek, kraj si váží vlastníků památek a jejich péče o ně. „Uvědomujeme si, že prostředků na jejich opravy by bylo potřeba mnohem více, ale zdroje kraje jsou omezené. Každopádně můžeme zvyšovat prestiž jihomoravských památek a k tomu přispívá právě tato soutěž,“ dodal Václav Božek.

Částka 150 000 korun tak putuje do farnosti Těšetice jako vlastníku, jehož kulturní památka se v soutěži umístila v kategorii velké stavby na prvním místě a 50 000 korun patří farnosti Kunštát jako vlastníku, jehož kulturní památka se v kategorii velké stavby umístila na druhém místě.

Stejně tak 50 000 korun patří Farnosti Vranov nad Dyjí, jehož kulturní památka se v kategorii díla výtvarného umění umístila na prvním místě a farnosti Archlebov, jehož kulturní památka se v kategorii drobné stavby umístila na prvním místě.

Cílem soutěže je propagace památek, památkové péče, podpora vlastníků řádně pečujících o památky a seznámení široké veřejnosti s problematikou památkové péče. Soutěž byla vyhlášena ve třech kategoriích – velké stavby, díla výtvarného umění a drobné stavby. Během měsíce března 2012 proběhlo hlasování prostřednictvím SMS zpráv. Přidělení hlasů jednotlivým památkám je uvedeno ZDE (doc, 103 kB).

foto JMKfoto JMKfoto JMK