foto 1 foto 2

Vyhlášení výsledků soutěže České ručičky 2012

Náměstek hejtmana Stanislav Juránek a předseda výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost zastupitelstva Jiří Janda se ve středu 20. června 2012 v brněnském Divadle Reduta zúčastnili vyhlášení výsledků nejlepších žáků středních odborných škol a učilišť, kteří uspěli ve 4. ročníku soutěže České ručičky 2012.

České ručičky jsou přehlídkou vítězů učňovských soutěží odborných dovedností jednadvaceti vybraných oborů (od automechanika, přes cukrářku, číšníka, dřevorubce, instalatéra, klempíře, kosmetičku, kuchaře, pokrývače, tesaře až po zahradníka či zámečníka). Smyslem přehlídky je zejména podpora rozvoje řemesel a posílení postavení učňovského školství v očích veřejnosti.

Vyhlašovatelem přehlídky České ručičky je Jihomoravský kraj spolu s ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, ministerstvem průmyslu a obchodu, ministerstvem zemědělství, ministerstvem práce a sociálních věcí, Hospodářskou komorou České republiky, agenturou CzechInvest a Svazem českých a moravských výrobních družstev. Organizátorem je Střední odborná škola a Střední odborné učiliště stavební, Brno-Bosonohy.

Více o soutěži na http://www.ceskerucicky.org/ .

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK