foto 1 foto 2

V Brně začínají Hry Evropského paralympijského výboru pro mládež

V Brně se od středy 20. června do neděle 24. června 2012 konají Hry Evropského paralympijského výboru pro mládež, kterých se účastní na 350 mladých sportovců do dvaceti let ze 14 zemí.

Hry pořádá Evropský paralympijský výbor za finančního přispění Evropské unie a Nadačního fondu Emil, akci dlouhodobě podporuje Jihomoravský kraj. O podrobnostech dnes informovali pořadatelé na tiskové konferenci, které se zúčastnil také krajský radní Jiří Altman. Ten poděkoval všem, kteří se podíleli na přípravách akce, která se v Brně koná již počtvrté. „Jihomoravský kraj toto zápolení handicapovaných sportovců podporuje od začátku. Jsem rád, že se je daří rozvinout do stále hezčí podoby,“ uvedl.

Soutěžní program v atletice, hře boccia, stolním tenisu, plavání a jízdě na handbiku doplní turnaj šachistů a regata modelů plachetnic. Soutěžící se představí také na náměstí Svobody, kde na ně nově čeká futsal pro nevidomé, exhibiční ukázka ragby na vozíku a streetball na vozíku. Novinkou bude představení jachtinku na speciálně upravených lodích, které mohou zpřístupnit tento sport také lidem s omezenou pohyblivostí.
 

foto JMKfoto JMKfoto JMK