foto 1 foto 2

Mikulčický památník přivítal mladé malíře

Památník Staré a Velké Moravy v Mikulčicích – Slovanské hradiště – přivítal ve čtvrtek 14. června 2012 desítky mladých malířů, kteří se zúčastnili II. ročníku malířské soutěže Čarovné barvy země, kterou vyhlásil Jihomoravský kraj.

Ve 14 přihlášených školách se do tvorby s přírodními hliněnými pigmenty a přírodninami sesbíranými v nejbližším okolí svého bydliště pustilo 143 dětí v rámci všech čtyř přihlášených kategorií. První tři místa v nejmladší kategorii obsadili výhradně dětští tvůrci ze Základní školy Lažánky. Vítězné dílo nese název Život pod zemí. První místo v prostřední kategorii patří dětem z Purkyňova gymnázia ve Strážnici s dílem Objeveno v hlíně, na dalších stupních se umístily školní kolektivy ze ZŠ a MŠ Dolní Bojanovice a ze ZŠ Znojmo, náměstí Republiky. Z nejstarší kategorie zaujala porotu nejvíce práce Kráčíme napříč dějinami studentů Purkyňova gymnázia Strážnice. Rovněž 2. cenu si odnáší studenti ze strážnického gymnázia, třetí místo obsadily studentky SOŠ a SOU oděvní Strážnice.

Soutěžní projekt Čarovné barvy země je určen pro děti ve věku od 7 do 15 let a mládež od 16 do 19 let. Navazuje přitom na dva ročníky výtvarné soutěže Malujeme barvami země, které byly realizovány v letech 2009 až 2011 v česko-rakouské spolupráci.