foto 1 foto 2

Otevření Plzeňského domu v Bruselu

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek a náměstek hejtmana Václav Horák se v pátek 1. června 2012 zúčastnili otevření Plzeňského domu, nového sídla Zastoupení Plzeňského, Pardubického a Jihomoravského kraje při EU.

Jihomoravský kraj se do prostor Plzeňského domu přestěhoval po ukončení nájmu v takzvaném Českém domě. „To, že se Jihomoravský kraj má již pět let své zastoupení v Bruselu, má své důvody. Je pro nás důležité udržovat intenzivní kontakty s evropskými institucemi a získávat tak aktuální informace o připravované legislativě EU nebo o možnostech čerpání dotací ze strukturálních fondů takříkajíc přímo u zdroje. Dává to kraji neoddiskutovatelnou výhodu například v jeho přípravě na příští programovací období let 2014 až 2020. Díky našemu zastoupení můžeme včas prezentovat a prosazovat stanoviska Jihomoravského kraje v procesu rozhodování evropských institucí,“ uvedl Michal Hašek.

Plzeňský dům je nemovitost zakoupená Plzeňským krajem v roce 2011. Dům byl postaven v roce 1932 významným belgickým architektem Henri van Massenhovenem.

foto JMK