foto 1 foto 2

Hejtman Michal Hašek se setkal s krajským ředitelem Hasičského záchranného sboru

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek se ve středu dne 30. května 2012 setkal s ředitelem Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje Jiřím Pelikánem.

Michal Hašek prostřednictvím krajského ředitele poděkoval všem hasičům, kteří se podíleli na likvidaci největšího požáru lesního porostu za posledních 15 let, který v minulých dnech vypukl u Bzence na Hodonínsku. „Chci poděkovat a vyjádřit poklonu za mimořádné nasazení a špičkovou profesionální práci. Všichni hasiči zasahující při likvidaci tohoto velkého požáru prokázali vysokou profesionalitu a doufám, že tak o své potřebnosti přesvědčili i vládu, která jim neustále snižuje prostředky na provoz,“ konstatoval hejtman. Hejtman se také s krajským ředitelem dohodl na tom, že se v prostorách zastupitelského sálu krajského úřadu uskuteční oficiální akt poděkování těmto hasičům.

Ředitel krajských hasičů Jiří Pelikán hejtmana Michala Haška informoval o současném stavu požářiště poblíž Bzence na Hodonínsku. Požár, který vypukl ve čtvrtek 24. května 2012 odpoledne, se rozšířil na plochu 200 hektarů a zasáhl 174 hektarů lesa. Při zásahu se vystřídalo přes 1500 hasičů a téměř 300 zásahových vozidel. Celkem 20 vozidel bylo při zásahu poškozeno.

foto JMK