foto 1 foto 2

Hejtman Michal Hašek jednal s prezidentem klubu Atlético Madrid

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek jednal ve středu 30. května 2012 s prezidentem klubu Atlético Madrid. Výprava Atlétika, letošního vítěze Evropské ligy, dorazila do Brna v úterý večer v čele s prezidentem Enriquem Cerezem Torresem a sportovním ředitelem Manolem Sánchezem Delgadem. Jejich návštěva navazuje na listopadovou prezentaci Jihomoravského kraje v Madridu.

Španělští hosté spolu s hejtmanem Haškem ve středu zavítali na Městský stadion v Srbské ulici, kde jednali s předsedou představenstva FC Zbrojovka Brno Jaroslavem Přečkem a zúčastnili se následného brífinku. Vedení druholigové Zbrojovky Brno plánuje sehrát s Atléticem Madrid přátelský zápas k 100. výročí založení klubu. Předchůdce Zbrojovky, SK Židenice, totiž vznikl v roce 1913.

"Mluvili jsme samozřejmě i o fotbale, i když Zbrojovku a Atlético není možné srovnávat," poznamenal hejtman Hašek. „Jde nám především o systém podpory talentované mládeže a o možnou spolupráci na společných humanitárních a charitativních projektech, zaměřených hlavně na hendikepované děti,“ uvedl hejtman.

Delegace španělského klubu navštívila také Základní školu Janouškova v Brně, kde vyrůstají budoucí naděje fotbalové Zbrojovky.

foto JMKfoto JMK