foto 1 foto 2

Den otevřených dveří krajského úřadu se uskuteční 4. června

Den otevřených dveří krajského úřadu se uskuteční 4. června

Rada Jihomoravského kraje na svém jednání ve čtvrtek 17. května 2012 schválila záměr uspořádat Den otevřených dveří Krajského úřadu Jihomoravského kraje.

Den otevřených dveří Krajského úřadu Jihomoravského kraje se poprvé uskutečnil v roce 2003. Z důvodu úspěchu se tato akce uskuteční i letos pod názvem „Úřad otevřený pro VŠECHNY“ aneb Den otevřených dveří Krajského úřadu JMK dne 4. června 2012 od 9:00 do 15:00 hodin.

„Po celý den budeme informovat návštěvníky o fungování kraje a krajského úřadu, jejich pravomocech, bude možná prohlídka hejtmanské pracovny i místnosti, kde jedná krajská rada,“ řekl hejtman Michal Hašek.

Návštěvníci budou mít také možnost zúčastnit se znalostní soutěže. Za vyplněné soutěžní dotazníky obdrží malý dárek s logem kraje. V závěru celého dne proběhne slosování o hlavní ceny. Během dne bude připraven kulturní program, ve kterém se představí příspěvkové organizace JMK.

Letošní den otevřených dveří bude zaměřen na seniory a prezentaci příspěvkových organizací zřizovaných krajem, které poskytují služby seniorům.

Nové přístrojové vybavení pro hodonínskou nemocnici

Rada Jihomoravského kraje na svém jednání ve čtvrtek 17. května 2012 schválila investiční záměr Nemocnice TGM Hodonín, příspěvkové organizace, na akci „Anesteziologický přístroj – ARO“ v hodnotě 1 milionu korun. Rada současně schválila další investiční záměr hodonínské nemocnice na nákup zdravotnické techniky.

„Na základě úspor, které nemocnice dosáhla při předcházejících výběrových řízeních, může nemocnice pořídit další dva monitory pro chirurgickou JIP, kolonoskop pro gastroenterologickou ambulanci, dva monitory pro dětské oddělení, tavičku na balení jednorázových nástrojů, ev. EKG přístroj pro interní oddělení,“ zdůraznil hejtman Michal Hašek.

Rada jmenovala další ředitele středních škol a školských zařízení

Rada Jihomoravského kraje na svém jednání ve čtvrtek 17. května 2012 jmenovala do funkce další ředitele středních škol a školských zařízení.

„Dnes jsme jmenovali do funkce dalších 51 ředitelů škol a školských zařízení, dohromady se jedná o přesnou stovku, jsme tedy ve dvou třetinách. V naprosté většině uspěli stávající ředitelé, nových je celkem dvacet. Zároveň jsme vypořádali také všechny připomínky, které před jednáním rady dorazily. Všichni radní s nimi byli seznámeni. V naprosté většině případů rada rozhodla podle doporučení konkurzní komise. Jmenovaní ředitelé se své funkce ujmou 1. srpna 2012 na dobu šesti let,“ řekl náměstek hejtmana Stanislav Juránek. „ Konkurzy probíhají průběžně, druhé kolo konkurzů by mělo skončit v závěru tohoto měsíce, věřím, že ještě do konce školního roku bude jmenováno všech 150 ředitelek či ředitelů škol a školských zařízení, na jejichž místa jsme na jaře vypsali výběrová řízení,“ dodal náměstek Juránek.

Seznam dosud jmenovaných ředitelů ZDE (xls, 23 kB) 

Do Brna přijede prezident fotbalového klubu Atlético Madrid

Rada Jihomoravského kraje na svém jednání ve čtvrtek 17. května 2012 vzala na vědomí oficiální návštěvu delegace fotbalového klubu Atlético Madrid v čele s jeho prezidentem Enriquem Cerezem v Jihomoravském kraji ve dnech 29. – 30. 5. 2012.

Návštěva navazuje na listopadovou prezentaci Jihomoravského kraje v Madridu, kdy byla součástí programu také návštěva fotbalového klubu Atlético Madrid. „Budeme hovořit nejen o spolupráci s FC Zbrojovkou Brno, ale také o systému podpory talentované mládeže i o spolupráci v oblasti sociální, která by se konkrétně týkala zdravotně postižených dětí a mládeže, resp. ohrožených dětí,“ uvedl hejtman Michal Hašek.

Prezidenti španělských fotbalových klubů jsou ve společenské hierarchii velmi vysoko a požívají úcty a vážnosti napříč celou společností. Jejich působení přesahuje oblast komerčního sportu a nedílnou součástí jejich aktivit jsou i charitativní a humanitární projekty.

Fotbalový klub Atlético Madrid je devítinásobným mistrem španělské ligy a dvojnásobným vítězem Evropské ligy (v letech 2010 a 2012).

Zástupci ruských cestovních kanceláří přiletí na jižní Moravu

Rada Jihomoravského kraje na svém jednání ve čtvrtek 17. května 2012 schválila záměr uspořádat famtrip po jižní Moravě pro ruské touroperátory v termínu 6. až – 10. června 2012.

„Chceme zvýšit počet ruských turistů, kteří dorazí na jižní Moravu. Famtrip bude určen pro deset osob, především z řad zástupců cestovních kanceláří z našich partnerských regionů. Slibujeme si od toho určité povzbuzení nabídky a zvýšení počtu ruských turistů na jižní Moravě,“ uvedl hejtman Michal Hašek. Cílem akce je především zvýšení informovanosti ruských touroperátorů o turistických produktech nabízených na jižní Moravě, představení Jihomoravského kraje jako lákavé turistické destinace a v neposlední řadě také podpora leteckého spojení mezi Ruskou federací a Jihomoravským krajem.  

Rada podpořila činnost národnostních menšin

Rada Jihomoravského kraje na svém jednání ve čtvrtek 17. května 2012 schválila poskytnutí účelových dotací v celkové výši 335 000 korun osmnácti subjektům působících v oblasti činnosti národnostních menšin. Zároveň rada doporučila krajskému zastupitelstvu schválit poskytnutí účelové dotace o.s. Sdružení Romů a národnostních menšin v Hodoníně ve výši 55 000 korun na „Výchovně vzdělávací tábor“ na základě a dotaci IQ Roma servis, o.s. ve výši 10 000 korun na projekt „Jdeme s dobou“. Celkem je tedy určeno organizacím působícím v této oblasti 400 000 korun. „I v této rozpočtově složité době podporujeme aktivity národnostních menšin na jižní Moravě, jsem rád, že spolupráce s těmito organizacemi je dobrá,“ zdůraznil hejtman Michal Hašek.

Konkrétní projekty organizací národnostních menšin ZDE (doc, 19 kB). 
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK