foto 1 foto 2

Uctění památky obětí druhé světové války

Představitelé Jihomoravského kraje uctili v úterý 8. května 2012 u příležitosti 67. výročí ukončení druhé světové války památku obětí tohoto nejničivějšího válečného konfliktu moderní historie.

Náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Stanislav Juránek nejprve spolu se zástupci Statutárního města Brna, Svazu bojovníků za svobodu, brněnského diplomatického sboru, a dalších institucí a organizací položil věnec u památníku v Kounicových kolejích v Brně.
V odpoledních hodinách slavnostní program vyvrcholil pietním aktem na Moravském náměstí v Brně u Pomníku Rudé armády. Květinové dary zde položili za Jihomoravský kraj náměstci hejtmana Václav Božek a Stanislav Juránek, dále pamětníci osvobozeneckých bojů, představitelé brněnského diplomatického sboru, vrcholných justičních institucí, Armády a Policie ČR a dalších organizací a institucí.
Náměstek hejtmana Václav Božek v projevu vyzdvihl statečnost všech účastníků osvobozovacích bojů a jménem Jihomoravského kraje i jménem svým vyslovil hluboké uznání žijícím válečným veteránům a vzdal úctu padlým.
 

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK