foto 1 foto 2

Hejtman Michal Hašek přijal zástupce Farmy československo-čínského přátelství

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek přijal ve středu 2. května 2012 společně s představiteli významných společností a institucí působících v regionu zástupce Farmy československo-čínského přátelství. S čínskou delegací, kterou vedl předseda farmy Lv Zhenhua, jednal v budově Krajského úřadu Jihomoravského kraje mimo jiné o spolupráci v oblastech zemědělství, vědy, výzkumu a inovací.

Čínskou delegaci zaujalo zejména jihomoravské vinařství a vinohradnictví a její představitelé projevili zájem o dovoz jihomoravského vína. „Čína je největším světovým trhem s vínem, na dnešní jednání naváže vytypování konkrétních partnerů spolupráce,“ uvedl po jednání hejtman Hašek. „Rádi bychom dováželi výtečná jihomoravská vína, která budou pro naše spotřebitele obohacením,“ řekl předseda Farmy československo-čínského přátelství Lv Zhenhua.
Hejtman Hašek zdůraznil, že čínské hosty zaujalo také jihomoravské lázeňství, zejména vznikající projekt v Pasohlávkách. Zástupci Farmy československo-čínského přátelství se seznámili také s činností Jihomoravského inovačního centra a projevili zájem o konkrétní spolupráci při rozvoji nejmodernějších technologií.

foto JMKfoto JMK