foto 1 foto 2

Nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje byl vyhlášen Michal Březina

Nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok byl v úterý 24. dubna 2012 vyhlášen krasobruslař Michal Březina.
Vyhlášení nejlepších sportovců Jihomoravského kraje za rok 2011 se uskutečnilo v prostorách sportovní haly Fakulty sportovních studií MU v areálu bohunického kampusu. Ceny vítězům předali představitelé krajské samosprávy v čele s náměstkem hejtmana Stanislavem Juránkem, který ocenil nejen výsledky samotných nejlepších sportovců, ale také obětavou práci jejich trenérů a doprovodných týmů.
Vyhodnocení vychází z hlasování hodnotící komise, ve které byli sportovní novináři z jihomoravských médií, členové Komise pro sport, mládež a volný čas (poradního orgánu Rady JMK a zástupci všech okresů JMK), zástupci všech sedmi okresních měst - ředitelé organizací majících na starosti péči o sportovní a tělovýchovná zařízení, děkan Fakulty sportovních studií MU v Brně, ředitel sportovního gymnázia Ludvíka Daňka a členové Klubu olympioniků Jihomoravského kraje. Kritériem byl výkon dosažený v roce 2011, a příslušnost ke klubu, registrovanému v Jihomoravském kraji.

Výsledky v jednotlivých kategoriích byly následující:
Nejlepší senior: Michal Březina - krasobruslení
Nejlepší seniorské družstvo: HK Britterm Veselí nad Moravou - házená
Talent roku: Alexander Choupenitch - šerm - Sokol Brno I
Nejlepší juniorské družstvo: Slovácký veslařský klub Břeclav - veslování
Nejlepší handicapovaný sportovec: Michaela Philippi - plavání - KONTAKT Bb
a Ivo Koblasa, cyklistika, SK Kociánka Brno
Cena za přínos pro sport v Jihomoravském kraji: Bernard Kočař (in memoriam) - plavání
Sportovní akce roku: Grand Prix ČR - motorismus

foto JMKfoto JMKfoto JMK