foto 1 foto 2

Kraj se dohodl s VZP – žádná krajská nemocnice v JMK se neruší

Na základě iniciativy hejtmana Michala Haška se dnes v pondělí 23. dubna 2012 na mimořádném jednání lídrů krajské koalice sešli hejtman Michal Hašek, náměstek hejtmana Stanislav Juránek a krajský radní pro zdravotnictví Oldřich Ryšavý s ředitelem krajské pobočky Všeobecné zdravotní pojišťovny Antonínem Jízdným.

Schůzku inicioval hejtman Hašek na základě diskusí o budoucí podobě jihomoravského zdravotnictví a sjednávání nových smluvních vztahů mezi VZP ČR a jednotlivými nemocnicemi v Jihomoravském kraji.
Na základě dnešního jednání se vedení krajské koalice a ředitel krajské pobočky VZP shodli v souladu s dlouhodobou koncepci rozvoje akutní lůžkové péče v Jihomoravském kraji, že nedojde ke zrušení žádné z nemocnic zřizovaných krajem, tedy ani nemocnic v Hodoníně, Ivančicích či Tišnově, jak nepodloženě uváděla některá média. Rovněž bylo dnes dohodnuto zachování porodnic v Ivančicích a Vyškově, u kterých se spekulovalo o jejich další existenci v návaznosti na počet porodů. Všechny ostatní porodnice v nemocnicích zřizovaných Jihomoravským krajem samozřejmě budou fungovat i nadále (Břeclav, Kyjov, Znojmo).