foto 1 foto 2

Rada projednala Memorandum o obnově zámku v Moravském Krumlově

Rada Jihomoravského kraje na svém jednání ve čtvrtek 19. dubna 2012 doporučila krajskému zastupitelstvu schválit Memorandum o spolupráci při realizaci projektu „Obnova části renesančního zámku Moravský Krumlov“.

„Chceme vytvořit takové podmínky, aby se část moravskokrumlovského zámku, ve které byla vystavena Slovanská epopej, mohla zrekonstruovat s využitím prostředků ministerstva kultury, Jihomoravského kraje a města Moravský Krumlov, aby byly vytvořeny důstojné podmínky pro jednání s hlavním městem Prahou o návratu Slovanské epopeje,“ řekl hejtman Michal Hašek.
Memorandum o spolupráci má za cíl zajistit koordinaci přípravy, řešení a realizace projektu „Obnova části renesančního zámku Moravský Krumlov“ pro účely zřízení a provozování výstavních prostor určených pro vystavování uměleckých děl v obnovených prostorách renesančního zámku Moravský Krumlov.

Účastníci Memoranda, kterými jsou Ministerstvo kultury ČR, Jihomoravský kraj, obchodní společnost INCHEBA PRAHA spol. s r.o. a město Moravský Krumlov, budou usilovat o nalezení shody na finální podobě projektové a prováděcí dokumentace včetně ekonomických aspektů realizace projektu. Cílem Memoranda je vystavování uměleckých děl v obnovených prostorách renesančního zámku Moravský Krumlov restaurovaných v souladu s platnými předpisy a požadavky Národního památkového ústavu.