foto 1 foto 2

Hejtman Michal Hašek jednal o současné situaci v Břeclavi

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek dnes ve středu 18. dubna 2012 jednal v Břeclavi o současné situaci ve městě.

Hejtman Hašek se spolu s krajským policejním ředitelem Tomášem Kuželem zúčastnil jednání břeclavského zastupitelstva. Hejtman ujistil obyvatele a zastupitele města, že vedení krajské samosprávy udělá vše pro to, aby se zklidnila situace po nedělním napadení mladého studenta.  Vyjádřil přitom důvěru policejním složkám, že dokážou dopadnout pachatele.

Hejtman v této souvislosti upozornil na skutečnost, že v okrese Břeclav za poslední dva roky Policie ČR v důsledku rozpočtových škrtů propustila 60 policistů, v samotné Břeclavi šlo o 20 policistů. Michal Hašek také zdůraznil, že pokud se situace ve městě po spáchání odporného trestného činu pokusí zneužít extremisté, tak tvrdě narazí.

Jednání břeclavskéhio zastupitelstva se kromě starosty Oldřicha Ryšavého zúčastnili také krajský policejní ředitel Tomáš Kužel, zmocněnkyně vlády pro lidská práva Monika Šimůnková a ředitel Agentury pro sociální začleňování při Úřadu vlády ČR Martin Šimáček. Společně diskutovali  o tom, jaká dlouhodobá řešení by mohla vést ke zklidnění situace v Břeclavi.

 

foto JMKfoto JMKfoto JMK