foto 1 foto 2

Společnost Kordis JMK vyhlásila výběrové řízení na čipové karty

Společnost Kordis JMK vyhlásila výběrové řízení na tzv. elektronické odbavování cestujících v rámci Integrovaného dopravního systému JMK.

Cestující si tak kromě papírových jednorázových a předplatních jízdenek budou moci pořídit i tzv. elektronickou kartu. Hlavním přínosem pro cestující bude minimalizace nutnosti návštěv předprodejních míst. „Pro dopravce to bude mít velkou výhodu v tom, že bude mít přehled o cestujících v jakém počtu a v jakém směru se přepravují. Díky těmto čipovým kartám budeme moci levněji a efektivněji provozovat Integrovaný dopravní systém. Bude možné tomu přizpůsobit kapacitu autobusů nebo počet linek. Dnes máme jen přibližné sčítání a nejsme schopni tyto informace přesně zjistit," uvedl náměstek Václav Horák. „Jde nám o to, aby elektronické karty fungovaly jako například ve Znojmě nebo v jiných městech, kde fungují v rámci vnitroměstských doprav, tak aby byly pro cestujícího zjednodušením dopravy. Karty budou mít životnost 3 až 5 let, měly by být kompatibilní s IN kartami Českých drah,“ dodal náměstek Horák.

První čipové karty by ve zkušebním provozu měly být letos v prosinci. Kolik budou cestující stát podle náměstka Horáka nelze zatím říct. Náklady by však měly být takové, aby pro cestující neznamenaly velký výdaj navíc. Souběžně s kartami budou dál fungovat i papírové jízdenky.