Hejtman Michal Hašek a radní Marie Cacková předali Senior pas s pořadovým číslem 60 000

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek a radní Marie Cacková předali v úterý 13. března 2012 panu Jiljímu Sedláčkovi z Tišnova jubilejní 60 000. Senior pas.

Při této příležitosti hejtman Hašek zdůraznil, že v letošním roce Jihomoravský kraj dává na prorodinné projekty více než 19 milionů korun. „Kromě rodinných pasů, senior pasů a senior pointů podporujeme seniorské organizace i projekt seniorbusu. Na dotační programy v oblasti sociálních věcí jsme letos v rozpočtu vyčlenili 55 milionů korun, investiční akce kraje v této oblasti představují v letošním roce téměř 130 milionů korun. Zahájíme například přístavbu Centra služeb pro seniory v Kyjově, dále jde o komplexní rekonstrukci Domova Hvězda nebo chráněné bydlení ve Vyškově,“ uvedl hejtman Hašek.

Radní Marie Cacková přiblížila nejbližší aktivity Jihomoravského kraje v rámci Evropského roku seniorů. „Kromě Květného jarmarku na Hradě Veveří poslední březnový den půjde například o druhý ročník soutěže „Čenda hledá super talent a mezinárodní den rodiny na brněnském letišti. Vyhledávanou novinkou v otevřených senior pointech v jednotlivých okresních městech je například bezplatná právní poradna,“ řekla radní Cacková.
Další informace najdete ZDE (doc, 428 kB)
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK