Jednání se starosty okresu Brno-venkov ukončilo seriál porad s představiteli samospráv

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek zahájil ve středu dne 7. března 2012 v brněnském sídle veřejného ochránce práv poradu vedení kraje se starostkami a starosty okresu Brno-venkov. Toto jednání uzavřelo tradiční seriál setkání vedení kraje s představiteli samospráv všech regionů jižní Moravy.

Na poradě zazněly mimo jiné aktuální informace k financování obcí, o dotačních programech kraje, hovořilo se také o zabezpečení lékařské služby první pomoci a lékárenské pohotovostní služby v roce 2012 nebo o navrhované reformě financování regionálního školství. „Nikterak nezpochybňujeme nutnost reformovat financování regionálního školství, všichni známe demografický vývoj. Nicméně pokud by skutečně od 1. ledna příštího roku mělo platit to, co navrhuje ministerstvo školství, tak to negativním způsobem zasáhne především venkovské školství – tedy základní školy -, dotkne se to i středních škol v oblasti odborného a technického školství. Proto jsme se okamžitě domluvili se Svazem měst a obcí, vytvořili jsme pracovní skupinu a postupujeme v připomínkování tohoto návrhu jednotní,“ informoval starosty v této věci hejtman Michal Hašek.

Porady se starosty obcí a měst jednotlivých okresů kraje, které se konají od roku 2007, jsou nejen příležitostí pro předání informací a metodickou pomoc obcím, ale poskytují také velmi důležitou zpětnou vazbu pro vedení kraje i jednotlivé odbory krajského úřadu.

foto JMKfoto JMKfoto JMK