foto 1 foto 2

Pohár Josefa Masopusta míří do krajského finále

Ve školním roce 2011/2012 odstartovala fotbalová soutěž týmů středních škol „Pohár Josefa Masopusta“, která se koná pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška.

Soutěž se hraje formou postupových turnajů na úrovni okrsků, okresů a kraje. Vítěz krajského kola získává právo účasti v mezikrajské kvalifikaci. Vrcholem bude republikové finále v Praze koncem května. Na jižní Moravě se uskutečnila okresní finálová kola v pěti okresech, kterých se zúčastnilo celkem 45 středních škol. Krajské finále se uskuteční 11. dubna v Blansku.

Vzhledem ke kvalitě jednotlivých školních týmů lze očekávat vynikající sportovní výkony, i když ty nejsou dle pořadatelů v tomto případě nejdůležitější. „Každá pohybová aktivita pro mladé má svůj přínos. Jsme rádi, že Pohár Josefa Masopusta si našel své příznivce. Jedním z hlavních cílů je totiž i propagace myšlenek a vlastností, reprezentovaných Josefem Masopustem, žijící legendou světového fotbalu. Rád bych poděkoval všem, kteří se na realizaci projektu podílejí, organizátorům z Asociace školních sportovních klubů, všem účastníkům prvního ročníku za jejich účast a také vedení Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Michalem Haškem za podporu,“ řekl Petr Procházka z Klubu přátel Josefa Masopusta, který celý projekt koordinuje. Více informací včetně výsledků naleznete na webu www.poharjm.cz .
 

foto JMKfoto JMK