foto 1 foto 2

Ocenění nejlepších škol za sběr elektroodpadu

V pátek dne 2. března 2012 se v prostorách krajského úřadu v Brně uskutečnilo vyhodnocení soutěže Recyklohraní spojené s předáváním cen školám, které byly nejaktivnější ve sběru elektroodpadu. Ocenění předal náměstek hejtmana Ivo Polák.

Celkem 84 mateřských, základních a středních škol z Jihomoravského kraje zapojených ve školním recyklačním programu Recyklohraní odevzdalo jen v rámci podzimní sběrové kampaně (od 1. září do 30. listopadu 2011) 51 388 kg vysloužilých elektrospotřebičů. Nejlepších výsledků dosáhly ZŠ a MŠ J. A. Komenského Žeravice, ZŠ a MŠ Vojkovice a ZŠ Sulíkov.

Program Recyklohraní organizuje nezisková společnost ASEKOL, s níž kraj již čtvrtým rokem spolupracuje mimo jiné v oblasti zlepšování informovanosti občanů o možnostech zpětného odběru elektrozařízení. „Aktivní účast škol v tomto programu velmi vítám. Nejde zde přitom jen o množství sebraného elektrozařízení - i když to je samozřejmě také důležité -, ale rovněž o záslužné vedení nejmladší generace ke správnému nakládání s odpady a tím i k odpovědnému přístupu k životnímu prostředí,“ řekl k soutěži náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Ivo Polák.

Tisková zpráva pořadatele soutěže společnosti ASEKOL ZDE (doc, 44 kB), výsledkové tabulky ZDE (doc, 55 kB).
foto JMKfoto JMKfoto JMK