foto 1 foto 2

Kraj se prezentoval na mezinárodních potravinářských veletrzích

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek a náměstek hejtmana Stanislav Juránek se v úterý dne 28. února 2012 zúčastnili mezinárodních veletrhů SALIMA-MBK-INTECO-VINEX-EMBAX 2012 v Brně.

Hejtman Michal Hašek se na brněnském výstavišti nejprve setkal s ministrem zemědělství Petrem Bendlem a následně si prohlédl expozici veletrhů. Jihomoravský kraj se veletrhu SALIMA účastní také jako vystavovatel. „Cílem účasti je především popularizace potravinářského oboru jihomoravského regionu a propagace potravinářských výrobků soutěžících o značku Zlatá chuť jižní Moravy 2012,“ uvedl k účasti kraje na veletrzích hejtman Michal Hašek. V letošním roce se uskuteční již sedmý ročník této soutěže. Účast Jihomoravského kraje ve spolupráci s Centrálou cestovního ruchu – Jižní Morava navíc umožní výrazně prezentovat tuto regionální značku a dostat ji tak do širšího podvědomí odborné veřejnosti. Hejtman Hašek také vystoupil na mezinárodní konferenci FOOD FORUM na téma „Cesty k udržení produkce potravin, kvalita potravin a rozvoj lokálních a regionálních trhů“.

Veletrh SALIMA se pořádá od roku 1974. Je nejvýznamnějším veletrhem svého druhu ve středoevropském regionu. Téměř 40 procent vystavujících firem je ze zahraničí. Jen v roce 2010 navštívilo veletrh SALIMA téměř 30 tisíc návštěvníků.

foto JMKfoto JMK