foto 1 foto 2

Kraj se zúčastní veletrhu SALIMA

Krajská rada schválila účast Jihomoravského kraje na mezinárodním potravinářském veletrhu SALIMA, který se koná ve dnech 28. února až 3. března 2012 v Brně.

„Naším cílem je větší popularizace potravinářského oboru jihomoravského regionu a především propagace potravinářských výrobků soutěžících o značku Zlatá chuť jižní Moravy 2012. V letošním roce se uskuteční již sedmý ročník této soutěže. Významnou možností, jak přispět k větší propagaci regionálních potravinářských produktů, je právě také účast soutěžících podnikatelů na veletrhu SALIMA,“ vysvětil důvody účasti kraje na veletrhu hejtman Michal Hašek. Jak následně dodal, účast Jihomoravského kraje ve spolupráci s Centrálou cestovního ruchu – Jižní Morava navíc umožní výrazně prezentovat tuto regionální značku a dostat ji tak do širšího povědomí odborné veřejnosti. Náklady na prezentaci kraje na veletrhu SALIMA činí 200 000 korun.

Veletrh SALIMA se pořádá od roku 1974. Je nejvýznamnějším veletrhem svého druhu ve středoevropském regionu. Téměř 40 % vystavujících firem je ze zahraničí. V roce 2010 navštívilo veletrh SALIMA bezmála 30 tisíc návštěvníků a zúčastnily se ho na tři stovky vystavovatelů.