foto 1 foto 2

Vedení kraje představilo nového ředitele Nemocnice Kyjov

Rada Jihomoravského kraje v pondělí 30. ledna 2012 jmenovala Doc. MUDr. Petra Svobodu, Csc., FRCS(T), jako krizového manažera, na dobu určitou s účinností od 1. 2. 2012 do 31. 12. 2012 na místo ředitele Nemocnice Kyjov.

Nového ředitele představil hejtman Michal Hašek a náměstek Stanislav Juránek veřejnosti a zaměstnancům v Nemocnici Kyjov. „Doktor Svoboda je zkušený manažer, v minulosti vedl například Úrazovou nemocnici v Brně. Jsem přesvědčen, že jako erudovaný člověk s dlouholetými zkušenostmi ve zdravotnictví se s problémy vzniklými v kyjovské nemocnici v minulých letech dokáže vypořádat,“ uvedl hejtman Hašek na tiskové konferenci, které se kromě něho zúčastnil náměstek hejtmana Stanislav Juránek a krajský radní pro zdravotnictví Oldřich Ryšavý. Jak zdůraznili představitelé kraje, nový ředitel kromě zajištění kvalitní a dostupné péče, vyrovnaného rozpočtu nemocnice a jejího dalšího rozvoje, bude mít za úkol uklidnit vztahy s veřejností a zaměstnanci.

Vedení kraje současně poděkovalo odcházejícímu řediteli Ing. Josefu Pejchlovi, který v závěru loňského roku rezignoval na svoji funkci k datu 31. ledna 2012.