foto 1 foto 2

V Ostravě začaly Hry 5. zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2012

Celkem 101 členů výpravy Jihomoravského kraje se ve dnech 29. ledna až 3. února 2012 účastní Her V. zimní olympiády dětí a mládeže ČR v Moravskoslezském kraji.

Reprezentace našeho kraje startuje v osmi sportovních a dvou kulturních soutěžích – půjde o alpské a běžecké lyžování, biatlon, lední hokej, krasobruslení, rychlobruslení, snowboarding, šachy, disco dance a fotografickou soutěž. Nominace Jihomoravského kraje se připravovala déle než rok. Výběr reprezentantů v jednotlivých sportech měly na starost krajské sportovní svazy. V rychlobruslení, snowboardu a fotografické soutěži proběhla krajská nominační kola. Seznam sportovců najdete ZDE (xls, 55 kB).

Olympiáda bude probíhat na sportovištích v Ostravě, Bílé, Pustevnách a ve Frenštátě pod Radhoštěm. Pořadatelé kromě sportovního programu přichystali pro účastníky bohatý doprovodný program. Celá akce byla zahájena v neděli 29. ledna na slavnostním ceremoniálu v ČEZ Areně v Ostravě. Sportovní, ale také umělecké talenty na plochu zimního stadionu doprovodil s vlajkou Jihomoravského kraje badmintonista Petr Koukal. Slavnostního zahájení se zúčastní také náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Stanislav Juránek. „Doufám, že náš kraj znovu budou reprezentovat nadšení mladí sportovci, kteří budou fair bojovat o co nejlepší umístění,“ uvedl náměstek Juránek.

Jednou ze zvláštností ve složení naší reprezentace je účast taneční skupiny z dětského domova v Tišnově. K dalším zajímavostem patří třeba start brankářské jedničky hokejového týmu Patrika Sasínka z Hodonína, který se loni jako atlet účastnil i letní olympiády.

On–line zpravodajství a informace z průběhu Her 5. zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2012 jsou k dispozici na www.olympic.cz/odm2012  a na stránkách výpravy Jihomoravského kraje www.jmkodm.cz  .