foto 1 foto 2

Hejtman Michal Hašek přijal představitele Jihomoravského inovačního centra

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek ve čtvrtek 26. ledna 2012 přijal ředitele Jihomoravského inovačního centra (JIC) Jiřího Hudečka.

Setkání se uskutečnilo v souvislosti s úspěchem JIC, které získalo 3. místo ve světové soutěži The Best Incubator Award v novozélandském Aucklandu v kategorii Nejlepší mezinárodně zapojený inkubátor. „Úspěch Jihomoravského inovačního centra na Novém Zélandu potvrzuje roli Jihomoravského kraje jako jedničky a lídra mezi našimi regiony v oblasti podpory vědy, výzkumu a inovací. Hodláme se v horizontu několika let stát jedním z nejinovativnějších regionů Evropské unie. Skutečnost, že realizujeme již třetí inovační strategii, je předmětem zájmu dalších krajů České republiky, které postupně přebírají naše zkušenosti,“ řekl k úspěchu Jihomoravského inovačního centra hejtman Michal Hašek. Soutěž The Best Incubator Award se uskutečnila v průběhu roku 2011 – vyhlášení vítězů proběhlo v novozélandském Aucklandu v závěru roku za účasti více než třiceti renomovaných mezinárodních inkubátorů.

Jihomoravské inovační centrum bylo založeno v roce 2003 jako zájmové sdružení Jihomoravským krajem, městem Brnem a místními univerzitami a hospodaří s rozpočtem cca 55 milionů korun. V Innovation parku JIC je nyní 45 firem, z toho 25 inkubovaných. Od roku 2003 JIC pomohlo vzniknout více než 50 firmám, které vytvořily v regionu přes 300 nových kvalifikovaných pracovních míst. S desítkami dalších firem JIC spolupracuje v rámci „neinkubačních“ projektů.
foto JMK