foto 1 foto 2

Hejtman Michal Hašek navštívil Blansko a Boskovice

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek navštívil ve středu 25. ledna 2012 Blansko a Boskovice.

V Blansku nejprve hovořil s představiteli města o aktuálních problémech Blanska, stejně tak se přímo na místě seznámil s fungováním blanenské nemocnice. „S místostarostou Jiřím Crhou jsme hovořili o rozvojových projektech města. V nemocnici jsem se seznámil s provozem jednodenní chirurgie. Mluvili jsme o možné spolupráci blanenské nemocnice, která je zřizována městem a krajských zařízení, například tišnovské či vyškovské nemocnice,“ uvedl Michal Hašek.

Se studenty krajem zřizovaného Gymnázia Blansko hejtman diskutoval o současných problémech školství – na přetřes se tak dostaly jak státní maturity, tak například krajem realizovaná optimalizace středních škol či priority Jihomoravského kraje v oblasti vědy, výzkumu a vzdělávání.

Návštěvu regionu Michal Hašek zakončil v Boskovicích, kde navštívil dětskou léčebnu pohybových poruch. Zdejší léčebna je krajským zdravotnickým zařízením, které se věnuje komplexní následné rehabilitační péči o dětské pacienty předškolního a mladšího školního věku. Dětská léčebna pohybových poruch má v současnosti 30 lůžek a přijímá i děti s doprovodem rodičů.
foto JMKfoto JMK