foto 1 foto 2

Hejtman Michal Hašek předal cenu jihomoravskému podnikateli roku

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek v úterý dne 24. ledna 2012 předal v prostorách krajského úřadu cenu vítězi soutěže Podnikatel roku 2011 Jihomoravského kraje.

Nejnovějším držitelem tohoto ocenění se v Jihomoravském kraji stal Jaroslav Klíma, předseda představenstva společnosti TESCAN, a.s., která se zabývá výrobou elektronových mikroskopů (na slavnostním vyhlášení ho zastoupil člen představenstva společnosti Petr Peřina). „Pro mne je tato soutěž nadějí, že i v současné nelehké ekonomické situaci mohou být úspěšní podnikatelé. Jihomoravský kraj se podle svých sil snaží především vytvářet podmínky těm, kdo s podnikáním začínají. Ať již dotacemi pro začínající podnikatele, nebo budováním inkubátorů pro nové firmy využívající inovačních technologií,“ řekl k soutěži hejtman Michal Hašek.

Jméno držitele titulu Podnikatel roku 2011 České republiky vyhlásí pořadatelská agentura Ernst & Young 15. února 2012. Vítěz z České republiky se zúčastní celosvětového finále, které se uskuteční v červnu 2012 v Monte Carlu.
 

foto JMKfoto JMK