foto 1 foto 2

Hejtman Michal Hašek zahájil stavbu nového sídla záchranky v Brně-Bohunicích

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek ve středu dne 18. ledna 2012 slavnostním poklepáním základního kamene zahájil stavbu nového sídla a výjezdového stanoviště Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje v Brně-Bohunicích.

Nové výjezdové stanoviště bude vybudováno do konce letošního roku – první sanitní vozy z něj vyjedou v lednu 2013. „Nový bohunický areál nabídne záchranářům nejen odpovídající zázemí a moderní vybavení, ale bude výhodný i svým umístěním. V jeho sousedství je fakultní nemocnice i kampus Masarykovy univerzity – tedy instituce, se kterými Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje úzce spolupracuje. Nové pracoviště záchranářů tak bude mít bezprostřední návaznost na urgentní příjem nemocnice a heliporty letecké záchranné služby,“ řekl k zahájení výstavby nového sídla záchranářů hejtman Michal Hašek. Stanoviště se bude nacházet také v dosahu dálničního spojení i rychlostní komunikaci I/52, tedy míst s častými dopravními nehodami.

V Brně má v současnosti většina posádek zdravotnické záchranné služby svoje zázemí v nevyhovujících prostorách budovy na náměstí 28. října. Zdejší objekt z roku 1886 však již delší dobu nesplňuje nároky, které jsou na poskytování přednemocniční neodkladné péče kladeny.
 

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK