foto 1 foto 2

Michal Hašek a předsedové SMO a SMS chtějí změnit plány na financování regionálního školství

Hejtman a předseda Asociace krajů Michal Hašek  dnes ve středu 18. ledna 2012 na krajském úřadě Jihomoravského kraje v Brně jednal s předsedou Sdružení místních samospráv ČR Josefem Bartoňkem a telefonicky hovořil s předsedou Svazu měst a obcí Danem Jiránkem o návrhu ministerstva školství na změnu financování regionálního školství. „Shodli jsme se, že s předloženým návrhem nesouhlasíme a pokusíme se ho změnit,“ řekl po jednání hejtman Michal Hašek.

Všechny tři organizace sdružující kraje a města a obce proto vytvoří společnou pracovní skupinu odborníků, kteří navrhnou změnu financování regionálního školství tak, aby neznamenal omezení výuky na malých venkovských školách a naopak zlepšila jejich fungování.

Současně se představitelé všech tří organizací dohodli, že iniciují jednání s ministrem školství Josefem Dobešem, předsedy školských výborů sněmovny a senátu a premiérem Petrem Nečasem, aby dosáhli změny návrhu financování regionálního školství. Současný návrh ministerstva považují za likvidační pro regionální školství a hodlají dosáhnout jeho změny.