foto 1 foto 2

Jiří Kadrnka neprotestoval proti prodeji areálu zahradnické školy v Bohunicích

 

Předseda zastupitelů ODS Jihomoravského kraje Jiří Kadrnka se dnes v mailové komunikaci s tiskovým oddělením Jihomoravského kraje ohradil proti tomu, že by protestoval proti prodeji areálu zahradnické školy v Brně Bohunicích. Na základě tohoto sdělení prosíme média o opravu, protože vrcholný představitel ODS Jiří Kadrnka proti této transakci neprotestoval.

Níže zasíláme celou komunikaci s předsedou zastupitelů ODS Jiřím Kadrnkou:

 

From: Ing. Jiří Kadrnka
Sent: Wednesday, January 18, 2012 9:08 AM
To: Klement Jiří
Cc: Holeček Petr
Subject: Informace Jiří kadrnka
Importance: High

Dobrý den pane Klemente,

dnes jsem se vrátil z několikadenní služební cesty a přečetl jsem si tiskovou zprávu týkající se prodeje nemovitostí v Bohunicích pod kterou jste podepsán.

Na konci tiskové zprávy píšete, cituji „Bylo by zajímavé zjistit, proč předseda krajské ODS Jiří Kadrnka pro prodej areálu zahradnické školy v Bohunicích hlasoval a nyní proti němu protestuje.“

Pokud je mě známo, tak jsem tuto, nyní již kauzu, médiím nekomentoval, takže se táži, o co se opírá Vaše výše uvedená textace tiskové zprávy, že proti prodeji nyní protestuji.

Děkuji za okamžitou odpověď.

Přeji hezký den

Jiří Kadrnka
předseda klubu ODS

Odpověď:

From: Klement
Sent: Wednesday, January 18, 2012 10:03 AM
To: Ing. Jiří Kadrnka
Subject: RE: Informace Jiří kadrnka

Vážený pane předsedo,
Vaše vyjádření k prodeji areálu v Bohunicích bylo zveřejněno v Lidových novinách (viz níže). Kromě toho se jednalo o tiskovou konferenci ODS, které předsedáte a nesete za ni odpovědnost.

S pozdravem
Jiří Klement

Tajemný kupec plánuje stavět sídliště
Lidové noviny | 17.1.2012 | Rubrika: Brno a Jižní Morava | Strana: 5 | Autor: miš| Téma: Jihomoravský kraj


Pozemky, které koupila vysoká škola, mají sloužit k bydlení. Na parcelách, které ještě nedávno patřily krajské zahradnické škole, může nový majitel značně vydělat.

BRNO Soukromá firma November Rain potvrdila, že na pozemcích v Brně-Bohunicích, které bleskurychle nabyla, hodlá postavit sídliště s byty a obchody. Brání jí v tom už jen územní plán – pozemky někdejší zahradnické školy získala poté, co je koupila od soukromé Vysoké školy Karla Engliše. Pouhé čtyři dny poté, co je ta převzala od Jihomoravského kraje.
Politici řeší, zda někdo z nich znal podrobnosti transakce. Ta je právně v pořádku, ale vyvolává otazníky. Starosta Bohunic Miloš Vrážel (ODS), jemuž firma svůj záměr oznámila, včera podotkl, že již před časem zněly hlasy o podobném zájmu soukromého investora.
Krajská koalice však prodej hájí jako standardní: v první soutěži prý o parcely neměl nikdo zájem, ve druhém se přihlásila jen Vysoká škola Karla Engliše, která nabídla o čtyři tisíce víc, než byla minimální čtyřicetimilionová suma.
„Zastupitelé schválili prodej jednomyslně 52 hlasy,“ stojí ve včerejším prohlášení krajského úřadu. Jenomže poté, co vyšlo najevo, že škola obratem prodala pozemky firmě November Rain, jejímž majitelem se poté stala lichtenštejnská společnost s nejasným vlastnictvím, se minimálně opoziční ODS bouří. „Probereme všechny okolnosti včetně možného propojení aktérů na konkrétní osoby,“ řekl LN bez dalších podrobností předseda krajské ODS Jiří Kadrnka.
Pokud firma dosáhne úpravy územního plánu, který nyní na parcelách o ploše 4,5 hektaru umožňuje jen tzv. plochy veřejné vybavenosti, může vydělat. Cena parcel několikanásobně stoupne.
ODS kritizuje, že kraj si nevymínil předkupní právo. To ale nedělá na rozdíl od mnoha měst u většiny prodejů nemovitostí. „Klíč pro sjednání předkupního práva neexistuje. Pokud by Jihomoravský kraj naznal, že je potřeba předkupní právo sjednat, bude posuzovat případ od případu individuálně,“ uvedl Petr Holeček z tiskového oddělení hejtmanství s tím, že kvůli podezřením krajský úřad požádá o prošetření policii.
Celý proces se přitom uskutečnil tak, aby nebyl jasný ten, kdo pozemky ovládne. Pozemky jako „bílý kůň“ koupila Vysoká škola K. Engliše, která si na ně půjčila od November Rain. Společnost November Rain, kterou jako jednu ze stovek firem založil Radim Třešňák, mezitím přešla do vlastnictví Petra Liškutína a bohunické parcely od Englišovy školy koupila. Vzápětí ji samotnou koupila lichtenštejnská společnost s nejasným vlastníkem. Své záměry minulý týden LN přiblížit odmítla.
Rozhodující nyní bude, jak se brněnská radnice postaví k případné změně územního plánu.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny – Brno


From: Ing. Jiří Kadrnka
Sent: Wednesday, January 18, 2012 11:01 AM
To: Klement Jiří
Cc: Vojáčková Věra; Ředitelka
Subject: RE: Informace Jiří kadrnka

Dobrý den pane Klemente,

srdečně Vás zdravím děkuji za odpověď a považuji ji za velmi svéráznou.

Nicméně ani z Vaší odpovědi a mé reakce v LN nevyplývá, že bych proti něčemu, cituji z Vaší tiskové zprávy „protestoval“.

Považuji to z vaší strany, i když jsem vědom, že Vám tisková zpráva byla schvalována, za velmi neprofesionální a z toho důvodu si dovoluji v kopii tohoto mailu připojit i paní ředitelku Vojáčkovou, aby byla tímto informována, jako Vaše nadřízená, o neprofesionalitě, za kterou považuji Vaše vyjádření k mé osobě.

Pro zajímavost cituji s wikipedie co je to protest : „Protest je ústní nebo písemné sdělení obsahující námitku, zřetelný nesouhlas nebo jasně vyjádřený odpor proti nějaké skutečnosti (obvykle vůči nějaké entitě respektive proti někomu nebo nečemu). Lidskou činnost spojenou s projevováním protestu obvykle nazýváme protestování. Prostesty se běžně používají zejména v oblasti práva (např. protest prokurátora k odstranění nezákonnosti ) a ekonomie < (zde např. směnečný protest > ). Setkat se nimi se ale můžeme i ve sportu a v mnoha jiných dalších oborech lidské činnosti. Protest podaný písemně se někdy nazývá protestní listina. Skupina více osob vyjadřující protesty se obvykle nazývá protestní shromáždění.“

Je jednoznačné, že mé vyjádření pro LN akt „protestu“ neobsahuje a z toho pramení můj názor na Vaši neprofesionalitu, i když jak jsem výše uvedl, vnímám, že tisková zpráva Vám byla schvalována.


Přeji hezký den

Jiří Kadrnka
předseda klubu ODS

From: Klement Jiří
Sent: Wednesday, January 18, 2012 12:09 PM
To: Ing. Jiří Kadrnka
Subject: RE: Informace Jiří kadrnka

Vážený pane zastupiteli,

Jsem velmi rád, že máte na rozdíl od pana Ing. Jiřího Crhy na věc jiný názor a trváte si na tom, že prodej areálu zahradnické školy byl v pořádku. Bude výrazem Vaší profesionality, když to vyřídíte i svým spolustraníkům, kteří jak vidět uspořádali celou tiskovou konferenci bez Vašeho vědomí, což jistě není nic svérázného.

S přáním krásného dne
J. Klement


From: Ing. Jiří Kadrnka
Sent: Wednesday, January 18, 2012 12:38 PM
To: Klement Jiří
Cc: Vojáčková Věra; Ředitelka
Subject: RE: Informace Jiří kadrnka

Vážený pane Klemente,

ještě jednou Vás srdečně zdravím. Myslím, že přesahujete svou komunikací se mnou rámec Vašich pracovních povinností a pouštíte se na výsostně politickou půdu, když je Vaše reakce na můj dotaz rize politická a nebál bych se jí nazvat lidsky drzá.

Podsouváte mě informace, které jsem nikdy nesdělil viz. „protest“ či to, „zda si na něčem trvám či netrvám“.

Zcela jistě znáte systém stranických tiskových konferencí,který je v Brně ustálen už několik let. Pro jistotu Vám systém ODS připomenu : každé pondělí probíhá tisková konference ODS s tím, že se střídá TK města Brna a kraje. Tisková konference na které zazněli informace o prodeji majetku v Bohunicích byla plánována tisková konference v gesci města Brna a pokud vím, tak se jí náš kandidát na hejtmana, Jiří Crha neúčastnil a k danému tématu vydal tiskovou zprávu. Vedení jihomoravské ODS necenzuruje mediální výstupy a věřte, že tento postup považuji za jediný správný. Pokud městská část města Brna, na které předmětné pozemky leží a se sousedními pozemky hospodaří a zná tudíž cenovou mapu, komentuje tento prodej jako cenově nestandardní, nemám důvod jim nevěřit, jakož i panu Crhovi, který jak víte byl ředitelem krajského úřadu 10 let a pokud říká, že postup při podpisu byl nestandardní, věřím mu, protože má empirickou zkušenost s těmito postupy.

Svým neprofesionálním přístupem jste mě motivoval začít se o celou záležitost důkladně zajímat. Děkuji moc za podnět. Začnu tím, že se pana Crhy dotáži, kolik kupních smluv jako ředitel úřadu na základě plné moci podepsal.

Dále už na toto téma nebudu vést s Vámi další komunikaci, protože to považuji za naprosto neúčelné a z Vaší strany za nedůstojné.

Přeji Vám hezký den

Jiří Kadrnka
předseda klubu ODS