foto 1 foto 2

Jihomoravský kraj vyhlásil krajské kolo soutěže Zlatý erb

Jihomoravský kraj ve spolupráci se Sdružením Zlatý erb vyhlásil letošní krajské kolo 14. ročníku soutěže o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí České republiky Zlatý erb.

Cílem soutěže je podpořit modernizaci místní a regionální veřejné správy prostřednictvím rozvoje informačních služeb poskytovaných obcím i specifickým skupinám uživatelů s využitím internetu a ostatních elektronických médií.

Hlavní ceny budou v krajském i celostátním kole uděleny ve třech kategoriích: nejlepší webové stránky města, nejlepší webové stránky obce a nejlepší elektronická služba.
V krajském kole se v kategorii nejlepší webové stránky obcí a měst hodnotí například povinně zveřejňované informace, kvalita úřední desky podle správního řádu, další zveřejněné informace, ovládání webu, navigace a přehlednost stránky, výtvarné zpracování a bezbariérová přístupnost. V kategorii nejlepší elektronická služba je hodnocena užitečnost služby a nápaditost řešení.

Krajského kola Jihomoravského kraje soutěže Zlatý erb se mohou zúčastnit města a obce z Jihomoravského kraje se svými oficiálními webovými stránkami, elektronickými službami a turistickými webovými prezentacemi. Formulář přihlášky do soutěže je k dispozici na webové stránce soutěže http://zlatyerb.obce.cz a na portálu Města a obce online http://mesta.obce.cz . Uzávěrka příjmu přihlášek je stanovena na středu 31. 1. 2012 16:00.

V roce 2011 se do jihomoravského krajského kola soutěže Zlatý erb přihlásilo 32 obcí a měst. V jednotlivých kategoriích zvítězily Boskovice (nejlepší webové stránky města), Přísnotice (nejlepší webové stránky obce), Vranovice (nejlepší elektronická služba). Cenu veřejnosti získala obec Jezeřany-Maršovice.