foto 1 foto 2

Hejtman Michal Hašek předsedal setkání hejtmanů se členy Ekonomické rady Asociace krajů

Hejtman Jihomoravského kraje a předseda Asociace krajů ČR Michal Hašek ve čtvrtek dne 12. ledna 2012 předsedal setkání hejtmanů se členy Ekonomické rady Asociace krajů.

Jednání v brněnské vile Stiassni se spolu se zástupci krajů zúčastnil také předseda ekonomické rady Jan Švejnar. Jak na navazujícím brífingu novinářům oznámil jihomoravský hejtman Michal Hašek, hejtmani jednali například o čerpání evropských fondů v období 2007 – 2013. Dohodli se na jednotném postupu, v rámci kterého do konce ledna vytvoří sumář projektů, jež byly úspěšné v rámci jednotlivých regionálních operačních programů, ale již na ně nezbyly peníze.

„Chceme společnou dohodu vlády a regionů na superprioritách, které by se projednaly s Evropskou komisí, aby bylo možno vyčerpat zbývající peníze z centrálních programů – jde zde přitom o desítky miliard korun,“ uvedl Michal Hašek.

Na jednání se hovořilo také o fiskální politice vlády. „Je důležité, aby analýzy na celostátní úrovni byly doplněny o analýzy regionální, protože dopady ekonomického vývoje budou v jednotlivých částech ČR různé,“ řekl předseda ekonomické rady asociace Jan Švejnar.

Ekonomická rada Asociace krajů vznikla v závěru minulého roku. Jejím úkolem je poskytovat odborné rady krajům a vytvářet scénáře dopadů hospodářské krize na fungování regionů.
foto JMKfoto JMK