foto 1 foto 2

Hejtman Michal Hašek otevřel jihomoravskou expozici na veletrhu Regiontour

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek ve čtvrtek dne 10. ledna 2012 slavnostně otevřel jihomoravskou expozici na letošním mezinárodním veletrhu turistických možností v regionech – Regiontour 2012.

Jak při slavnostním zahájení veletrhu uvedl hejtman Michal Hašek, jižní Morava ve své expozici představuje celé spektrum zážitků. „Jsme krajem dobrého vína i živého folkloru. Návštěvník zde může nalézt aktivní odpočinek i netradiční zážitky. Jsme ovšem také krajem vědy a výzkumu,“ řekl při otevření jihomoravské expozice Michal Hašek. Jedním z ústředních témat letošního veletrhu Regiontour je také podpora církevní turistiky. Zájem církve o propagaci památek potvrzuje i návštěva pražského arcibiskupa Dominika Duky a olomouckého arcibiskupa Jana Graubnera na brněnském výstavišti a jejich následné jednání s hejtmanem Michalem Haškem, které je naplánováno na zítřejší den.

Hlavním cílem letošní prezentace Jihomoravského kraje je ucelená turistická nabídka jižní Moravy v jediné expozici. Je zde soustředěna jak nabídka tematická (od cykloturistiky po vinařství či lázeňství), tak nabídka turistických možností v jednotlivých regionech jižní Moravy. Své turistické produkty zde představuje i Centrála cestovního ruchu JMK a osm zahraničních partnerů kraje. Mezinárodní veletrh turistických možností v regionech - Regiontour se koná od 12. do 15. ledna 2012 v pavilonu P na brněnském výstavišti. Jihomoravský kraj se představuje na svém již tradičním stanovišti s číslem 50, stánek č. 51 patří zahraničním partnerům Jihomoravského kraje. Podrobnosti o doprovodném programu veletrhu jsou k dispozici na http://www.bvv.cz/go-regiontour/2012/doprovodny-program/ .