foto 1 foto 2

Hejtman Michal Hašek předsedal kulatému stolu k budoucnosti fotbalové Zbrojovky

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek ve středu 11. ledna 2012 předsedal kulatému stolu k budoucnosti FC Zbrojovka Brno, který se konal v budově Krajského úřadu Jihomoravského kraje.

Téměř dvouhodinového jednání se kromě představitelů kraje a města Brna zúčastnili členové družstva Věříme Zbrojovce, zástupci majitelů oddílu FC Zbrojovka Brno a zástupci krajského fotbalového svazu.
„Na jednání padla jasná čísla a termíny nutné pro další fungování fotbalového oddílu FC Zbrojovka Brno, všichni přítomní se shodli na tom, že udělají vše pro to, aby zůstal v Brně zachován ligový fotbal,“ uvedl hejtman Michal Hašek. „Za kraj chci garantovat pokračující podporu fotbalu na jižní Moravě, zejména mládežnického, ve stejné výši jako doposud“. Hejtman dodal, že se nepočítá s tím, že by mezi novými akcionáři klubu byl Jihomoravský kraj nebo město Brno.

Zástupce majitelů FC Zbrojovka Brno potvrdil, že klub není v insolvenci a v každém případě dohraje současný ročník. Klíčovým termínem podle něj bude 31. leden, kdy se uzavřou jednání o prodeji klubu. V současné době existují podle něj tři skupiny potenciálních nových vlastníků. Ve všech případech jde o soukromé domácí subjekty.
foto JMKfoto JMK