foto 1 foto 2

Hejtman Michal Hašek přijal předsedu představenstva družstva fanoušků Věříme Zbrojovce

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek přijal ve středu 4. ledna 2012 v budově krajského úřadu předsedu představenstva družstva fanoušků FC Zbrojovka Brno Věříme Zbrojovce Romana Vaňka. Oba společně jednali o současné situaci největšího jihomoravského fotbalového klubu.

Jak uvedl hejtman Michal Hašek, osobně je velmi znepokojen zprávami, které vydávají sami vlastníci klubu. „Zbrojovka neodmyslitelně k Brnu a celé jižní Moravě patří, je to srdeční záležitost desítek tisíc fanoušků. Je logické, že Jihomoravský kraj ani jeho hejtman nemohou zůstat vůči této situaci lhostejní. Upozorňuji ale, že pomoc veřejného sektoru má být v této situaci prostředkem nikoli cílem. Z dlouhodobého hlediska si nemyslím, že by akcionářem klubu měl být Jihomoravský kraj nebo město Brno. Ve spolupráci s družstvem fanoušků a dalšími zainteresovanými subjekty teď půjde o to najít pro klub silného strategického partnera. V tuto chvíli však stále platí, že karty drží v ruce majitelé klubu, kteří však v kontaktu s krajem, městem ani dalšími subjekty, které horečnatě jednají o budoucnosti Zbrojovky, bohužel nejsou,“ uvedl Michal Hašek.

V průběhu příštího týdne by se v prostorách sídla Jihomoravského kraje měl k situaci fotbalové Zbrojovky uskutečnit kulatý stůl se všemi zainteresovanými subjekty. 
foto JMK