Krajské zastupitelstvo schválilo rozpočet na rok 2012

Zastupitelstvo Jihomoravského kraje schválilo ve čtvrtek 15. prosince 2011 krajský rozpočet na rok 2012. Rozpočet počítá s celkovými příjmy i výdaji ve výši 6 miliard korun. Daňové výnosy budou o něco nižší, zhruba 5,2 miliardy korun, zbývající část je financována z rezerv a úspor a také ze zapojení prostředků Evropské investiční banky.

„Jsem velmi rád, že se i počtvrté podařilo na jižní Moravě najít průřezovou podporu krajskému rozpočtu - pro hlasovali nejenom koaliční zastupitelé, ale i kolegové z KSČM a ODS,“ uvedl hejtman Michal Hašek. „Velmi si vážím věcné a korektní diskuse, která dnes na zastupitelstvu probíhala. Počítáme s tím, že i příští rok nebude růžový z pohledu hospodářské situace. S výslednou podobou rozpočtu jsem nicméně spokojen. Rozpočet znamená, že zajišťujeme rozsah a kvalitu služeb, které má kraj ve své kompetenci v oblasti zdravotnictví, sociální péče, středního školství nebo například dopravy. Máme finanční prostředky na to, abychom čerpali granty a dotace Evropské unie a mohli jsme zaplatit kofinancování, které pro příští rok krajům už zrušila Nečasova vláda,“ zdůraznil hejtman Hašek.

Rozpočet kraje umožní i v příštím roce investice. Dotační programy budou směřovány v příštím roce ve prospěch měst a obcí jižní Moravy i neziskového sektoru. Speciální dotační program bude vypsán například pro sociálně a ekonomicky postižené mikroregiony Jihomoravského kraje. „Škála dotačních programů je poměrně pestrá a já doufám, že v roce 2012 kraj pomůže zejména neziskovému sektoru přežít současnou nelehkou situaci,“ řekl hejtman Michal Hašek.

foto JMKfoto JMKfoto JMK