Náměstek hejtmana Ivo Polák předal ocenění vítězným školám za sběr vysloužilých elektrospotřebičů

Náměstek hejtmana Ivo Polák se dnes ve středu dne 7. prosince 2011 zúčastnil tiskové konference ke spolupráci Jihomoravského kraje a společnosti Elektrowin a předal ocenění vítězným jihomoravským školám, které vybraly nejvíce vysloužilých spotřebičů.

„V Jihomoravském kraji je v tuto chvíli do projektu zapojeno 94 škol. Ve školním roce 2010/2011 sebrali žáci škol zapojených do tohoto projektu přes 206 tun elektrozařízení,“ uvedl náměstek hejtmana pro životní prostředí Ivo Polák.

K projektům společnosti Elektrowin patří Recyklační hlídka, jejímž cílem je na základních a středních školách učit děti zábavnou formou o nezbytnosti recyklace vysloužilých elektrospotřebičů. Recyklační hlídka navazuje na ekologický projekt Ukliďme si svět!, do kterého je zapojeno přes 200 tisíc žáků z více než 700 základních a středních škol po celé republice. Těm se za čtyři roky trvání projektu podařilo společnými silami vysbírat již 424 tun elektrospotřebičů.
Za absolutní množství sebraných spotřebičů v Jihomoravském kraji si odvezla cenu za první místo ZŠ Vranov nad Dyjí, jako druhá uspěla ZŠ Velké Němčice a třetí místo obsadila ZŠ a MŠ Dolní Bojanovice. Dalším kritériem bylo množství vysbíraných spotřebičů na žáka, kde převzala ocenění ZŠ a MŠ Borkovany za první místo, ZŠ a MŠ Hlohovec za druhé místo a ZŠ a MŠ Vranov nad Dyjí za třetí místo.

foto JMKfoto JMKfoto JMK